KINO:

12.10.2018 (piątek) godz. 14.00, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Serce nie sługa

Komedia,Romans

Czas trwania: 89 min.

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Filip Zylber

Scenariusz: Karolina Szymczyk-Majchrzak

Obsada: Roma Gąsiorowska , Paweł Domagała, Magdalena Różczka

Opis filmu:”Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim czy trwa wiecznie?

 

28.08.2018 (piątek) godz. 13.45, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Kamerdyner

Dramat, Czas trwania: 145 min, Od lat: 15

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Filip Bajon, Scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S.Pruski, Marek Klat

Obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek

Opis filmu: Kamerdyner to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

 

 

14.09.2018 godzina 11.00  KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Twój Vincent / dubbing

Animacja / Biograficzny

Czas trwania: 95 min.

Produkcja: Wlk. Brytania / Polska [2017]

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Obsada: Saoirse Ronan, Aidan Turner, Eleanor Tomlinson

Opis filmu: Tragiczna historia życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła.

„Twój Vincent” to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha, opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy, które znają i uwielbiają w zupełnie nowym wymiarze. Nowatorska technika animacji z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na potrzeby produkcji Stacji Roboczych Animacji Malarskiej (PAWS) po raz pierwszy pozwala na zastosowanie animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł van Gogha na ekran.

 

31.08.2018 godzina 15.45  KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA

Wojenny

Czas trwania: 99 min.

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Denis Delić

Scenariusz: Jacek Samojłowicz, Krzysztof Burdza, Tomasz Kępski

Obsada: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Cara Theobold, Anna Prus, Jan Wieczorkowski

Opis filmu: Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

10.08.2018 godzina 12.00 KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

BÓG NIE UMARŁ: ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI

Dramat

Czas trwania: 106 min.

Produkcja: USA [2018]

Reżyseria: Michael Mason

Scenariusz: Howard Klausner, Michael Mason

Obsada: Jennifer Taylor, John Corbett, Ted McGinley

Opis filmu: Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

 

 

27.07.2018 godzina 15.15 KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN

Musical, Czas trwania: 114 min, Od lat: 13

Produkcja: USA [2018]

Reżyseria: Ol Parker, Scenariusz: Ol Parker

Obsada: Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Meryl Streep

Opis filmu: Dziesięć lat po wielkim sukcesie komedii „Mamma Mia!” twórcy filmu ponownie zapraszają na magiczną grecką wyspę Kalokairi, by raz jeszcze spotkać się z ukochanymi postaciami i muzyką zespołu ABBA w zupełnie nowym filmie.

 

 

18.07.2018 godzina 12.00  KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

„ZIMNA  WOJNA”

Dramat. Czas trwania: 84 min. Od lat: 15

Produkcja: Polska / Francja / Wlk. Brytania [2018]

Reżyseria Paweł Pawlikowski, Scenariusz Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki, Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza

Opis filmu: Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50.
i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej
z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

 

 

29.06.2018 – godzina 12.00 KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

„JESTEM TAKA PIĘKNA!”

reż. Abby Kohn, Marc Silverstein

czas: 110 min

Opis filmu: Przezabawna komedia o zwykłej kobiecie, która wskutek niezwykłych zdarzeń zaczyna wierzyć, że jest najpiękniejsza i najzdolniejsza osoba na świecie.