Happening „Dziś stawiam na kapelusz”

       23 czerwca 2020 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Z inicjatywy Seniorów – uczestników Centrum Sądeckiego Seniora, płyta sądeckiego Rynku zamieniła się w pełną barw i cudowności, scenę teatralną.    Seniorzy podjęli rolę współreżyserowania spektaklu – pięknej rewii mody, której podstawowym akcentem było fantazyjne nakrycie głowy. Nie sposób wymienić całej palety kolorów, kształtów i pomysłów, jakie pojawiły się  na kapeluszach, zdobiących głowy Pań, Panów oraz najmilszych gości specjalnych – uroczych Wnuków.

    Naszą piękną uroczystość zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi Goście, za co składamy serdeczne podziękowania. Prezydent Nowego Sącza, Pan Ludomir Handzel, przekazał Seniorom pełne ciepła słowa,    dzięki którym Wszyscy mogli zacząć odczuwać realny powrót do nowej, coraz bardziej spokojnej, rzeczywistości. Pan Prezydent, wyraził słowa uznania dla seniorów, za ich gotowość i otwarcie do podejmowania aktywności        i otwartości na wyzwania. Zaakcentował także obecność niezwykle istotnego dla funkcjonowania społeczności senioralnej, Forum Sądeckiego Seniora oraz zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, przy dźwiękach pięknej polskiej muzyki i śpiewie, zaprzyjaźnionego z Centrum Sądeckiego Seniora, zespołu Veritas.

     W uroczym kapeluszu, zaproszenie na happening przyjęła także Wiceprezydent Nowego Sącza,  Pani Magdalena Majka. Po zachwycającym występie muzycznym, przy stonowanych dźwiękach płynącychz głośników, Pani Wiceprezydent stanęła na czele jury w, jak sama powiedziała, bardzo trudnej roli oceniania skali piękności kapeluszy. W tej jakże odpowiedzialnej funkcji, Panią wspierały inne piękne kapeluszowe Damy: Dyrektor Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Pani Małgorzata Kuśmierkiewicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Luiza Piątkiewicz, Kierownik Biura Aktywności Obywatelskiej, Pani Agnieszka Raniszewska oraz Kierownik Centrum Sądeckiego Seniora, Pani Renata Fecko. Jak przystało na tematykę happeningu, wszystkie Panie Jurorki, także zaprezentowały eleganckie a zarazem strojne nakrycia głowy.          Jak łatwo można sobie wyobrazić, Panie miały bardzo trudny orzech do zgryzienia. Płyta Rynku bowiem była wypełniona tyloma pięknymi, fantazyjnymi nakryciami głowy, kapeluszami i fascynatorami skomponowanymi   z sukniami, szalami a nawet koronkowymi rękawiczkami … Ale cóż… taka rola Jurora… Wyniki zostały ogłoszone, nagrody wręczone, i mimo, że nie wszyscy zostali obdarowani, na twarzy wszystkich gościły piękne, radosne uśmiechy i zabawa toczyła się dalej… „Kawiarenki’, „Janicek”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Jedzie pociąg z daleka” … i wiele wiele innych wesołych, romantycznych ale i wzruszających piosenek brzmiało w tle… Młodzi wykonawcy z zespółu „Veritas” po raz kolejny pokazali, jak można poprzez muzykę, śpiew i zabawę łączyć pokolenia… Ich urok i młodzieńczy zapał zaakcentował Pan Prezydent obdarowując każdą z dziewcząt pachnącym bukiecikiem kwiatów. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

W tym dniu, serca i twarze Seniorów, Gości i wszystkich osób, które uczestniczyły we wspólnej zabawie, rozjaśniały promienie Słońca, które niepostrzeżenie i nieśmiało pojawiały się na dotychczas zachmurzonym, smutnym niebie…

        W imieniu organizatorek, Pani Marzeny Kaczor i Pani Ewy Cebuli, składamy serdeczne podziękowania Uczestnikom i Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji tego wyjątkowego dnia.

Słoneczku również dziękujemy 🙂

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!