Seniorzy dziękowali prezydentowi, za trzy kadencje wsłuchiwania się w ich potrzeby

Seniorzy dziękowali prezydentowi, za trzy kadencje wsłuchiwania się w ich potrzeby

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak został dziś zaproszony do Centrum Sądeckiego Seniora, gdzie czekała na niego niespodzianka: sądeccy seniorzy chcieli w specjalny sposób podziękować prezydentowi, któremu za kilka dni upływa ostatnia, trzecia kadencja kierowania miastem, za działania na rzecz osób starszych.


– W imieniu wszystkich nowosądeckich seniorów, organizacji pozarządowych, Nowosądeckiego Forum Seniorów dziękujemy panu serdecznie za kilkunastoletnią współpracę, ale przez ostatnie kilka lat bardzo natężoną współpracę. Dziękujemy za efekty tej współpracy, za to, że pan wsłuchiwał się w postulaty zgłaszane przez osoby starsze, za podjęte działania na rzecz nas – seniorów, po to żeby nam żyło się troszeczkę przyjemniej i lepiej, a przez to naszym rodzinom – mówiła przewodnicząca Nowosądeckiego Forum Seniorów Maria Baran, natomiast Henryk Koział – przedstawiciel osób starszych w zakresie bezpieczeństwa publicznego Nowosądeckiego Forum Seniorów, dodał:
– Dziękujemy za pana dobroć, że dostrzegał pan wśród każdej grupy społecznej partnerów, z którymi warto rozmawiać. Te trzy kadencje pana prezydentury były szczególnie owocne i dzięki panu wiele spraw istotnych dla seniorów udało się załatwić.
Do życzeń pomyślności na dalszym etapie życia dołączyli się wszyscy seniorzy, wręczając prezydentowi bukiet róż, kwiaty z bibuły wykonane przez seniorów podczas zajęć plastycznych, album oraz tort.

– Umiem słuchać i starałem się te inicjatywy oraz potrzeby, które mi państwo przedstawialiście, w miarę możliwości spełniać – mówił prezydent Ryszard Nowak. – Wasze doświadczenie jest niezwykle cenne i pomijanie czy zapominanie o seniorach jest wielkim błędem, bo jest to bogactwo wiedzy i doświadczenia, które można przekazywać następnym pokoleniom. Mam nadzieję, że wsłuchiwanie się w wasze potrzeby będzie kontynuowane. To, że dzisiaj jesteśmy w takim miejscu wam dedykowanym, to też jest wynik naszej współpracy, a takich miejsc, gdzie seniorzy będą się mogli spotykać, będzie więcej w Nowym Sączu w różnych dzielnicach miasta – zapowiedział prezydent Nowak.