„Środy z książką” w Centrum Sądeckiego Seniora

Dziś (17 lipca) w Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej 8 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Środa z książką”. Od dziś w każdą środę o godzinie 11:00 na wszystkich miłośników książek czekać będzie coś ciekawego.

Bibliotekarze z Sądeckiej Biblioteki Publicznej przygotują przeglądy nowości książkowych i opowiedzą o perełkach z Działu Zbiorów Zabytkowych i Regionalnych. Uczestnicy z pierwszej ręki dowiedzą się o interesujących wydarzeniach i imprezach w bibliotece, a ci, którzy jeszcze jej czytelnikami nie są, będą mogli się zapisać. W planach są także dyskusje i wiele innych form rozwijania pasji czytelniczych. Po sezonie urlopowym spotkania będą kontynuowane, a na ostateczny kształt „Śród z książką” duży wpływ będą mieli już sami uczestnicy.
Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia ciekawostek z historii Sądeckiej Biblioteki Publicznej oraz informacji o jej zbiorach. Druga część spotkania była okazją do poznania tytułów, które w ostatnim czasie są hitami nowosądeckiej wypożyczalni. Wśród omawianych książek znalazły się powieści obyczajowe z wątkami medycznymi i historycznymi, biografie, publikacje popularnonaukowe, klasyka, polska proza współczesna, relacje z podróży…
Na kolejną „Środę z książką” zapraszamy do Centrum Sądeckiego Seniora 24 lipca br. o godz. 11:00.

/Tekst i zdjęcia: SBP/

/źródło:www.nowysacz.pl/