Tesco: Rusza akcja „Decydujesz, pomagamy!”

Ruszyła III edycja programu „Decydujesz – pomagamy”. Tesco zaprasza mieszkańców Nowego Sącza do oddawania głosów na jeden z trzech projektów zgłoszonych przez stowarzyszenia. W oficjalnym rozpoczęciu głosowania wzięli udział zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski i kierownik Kancelarii Małgorzata Grybel.

 

Poznaj projekty!

Stowarzyszenie „Rozwiń skrzydła” – projekt „Apetyt na zdrowie”
Projekt adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół w Barciach oraz lokalnej społeczności. Realizowane działania uświadomią potrzebę zmiany złych nawyków żywieniowych oraz umożliwią poznanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. warsztaty podkreślą także wpływ aktywności fizycznej na stan zdrowia. Uczestnicy projektu dowiedzą się o schorzeniach z kręgu zaburzeń żywieniowych okresu dojrzenia i sposoby ich zapobiegania.

Stowarzyszenie Sursum Corda – projekt „Urodziny na lekarstwo”
Zmieniamy na lepsze kawałek świata, a dokładnie 10 kawałków. Idea „Urodziny na lekarstwo” jest taka, by 10 niepełnosprawnych i przewlekle chorych dzieci przeżyło chwile szczęścia. Zorganizujemy im niezapomniane imprezy i pomożemy zdobyć nowe doświadczenia. W przygotowanie niespodzianek zaangażujemy 20 wolontariuszy, którzy zgromadzą wokół siebie wrażliwych ludzi. Dobro będzie podwójne, dzieciom spełnią się marzenia, a wolontariusze przeżyją radość pomagania.

Stowarzyszenie „Nasz Dom” projekt „Razem to znaczy radośniej”
Celem projektu jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób niepełnosprawnych, a także na wielką wartość i doświadczenie życiowe seniorów. W gminie Piwniczna-Zdrój nie ma ośrodka dla osób niepełnosprawnych ani świetlicy dla seniorów. Zorganizowanie warsztatów dla podopiecznych stworzy możliwość ich dowartościowania i rozwijania pasji, a seniorom umożliwi przekazanie doświadczenia i nauki haftu.

Głosowanie trwa do 31 października!

 

źródło: www.nowysacz.pl, Autor: Renata Stawiarska