Tłustoczwartkowe świętowanie u Seniorów

Czas tłustego czwartku jest to czas radości, w ten dzień można odstawić bez skrupułów diety i postanowienia i skusić się na choć jednego pączka. W Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej 8 w Nowym Sączu w tłusty czwartek seniorzy wspominali tłustoczwartkowe tradycje, smakując pyszne pączki. Słodkie wypieki z marmoladą i różą były kolejną okazją do spotkania się osób starszych, spędzenia wspólnie czasu w Centrum Seniora.

Zainteresowanie od rana było bardzo duże, seniorzy przychodzili, aby nie tylko skosztować pączków, ale przede wszystkim, żeby pobyć ze sobą i porozmawiać. Integracja jest niezwykle ważna w każdym przedziale wiekowym.

Centrum Sądeckiego Seniora zostało oficjalnie otwarte 16 stycznia, a działa już od początku roku codziennie w dni robocze przez osiem godzin dziennie. Z bogatej oferty zajęć korzystają mieszkańcy Nowego Sącza, głównie nieaktywni zawodowo seniorzy w wieku 60+. Podopieczni placówki mają możliwość korzystania z prasy, telewizji, biblioteczki i komputera z dostępem do Internetu. Mogą także korzystać z turniejów szachowych, zajęć sportowych, edukacyjnych i rękodzielniczych. Ofertę Centrum uzupełniają spotkania dotyczące zdrowego stylu życia, wycieczki i wiele innych zajęć.

 „Jesteśmy dla Siebie”- to hasło potwierdza, że to miejsce jest dla wszystkich Seniorów, aby się tutaj gromadzili i cieszyli się wzajemnie sobą w życzliwości.