KINO zapraszamy na seanse filmowe:

UWAGA ZMIANA godziny i seansu filmowego z godzina 16.00 na 14.00 oraz filmu z Robin Hood na Narodziny gwiazdy!

7.12.2018 (piątek) godz. 14.00, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Narodziny gwiazdy

Znalezione obrazy dla zapytania Narodziny gWIAZDY KINO hELIOS

  Dramat Romans Musical
  Czas trwania: 127 min
  Produkcja: USA [2018]
  Reżyseria: Bradley Cooper
  Scenariusz: Will Fetters
  Obsada: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott

Opis filmu:

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

 

23.11.2018 (piątek) godz. 15.00, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Miłość  jest  wszystkim

 

Komedia

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Michał Kwieciński

Scenariusz: Kuba Wecsile

Obsada: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert

Opis filmu:

Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

 

09.11.2018 (piątek) godz. 12.30, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Planeta Singli 2

Komedia romantyczna

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Sam Akina
Scenariusz: Sam Akina, Jules Jones

Obsada: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak

Opis filmu:

„Planeta Singli 2” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku – kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. W listopadzie 2018 na kinowe ekrany powrócą Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha jako para, której losy połączyła randkowa aplikacja. Na ekranie nie zabraknie wybuchowego małżeństwa granego przez Weronikę Książkiewicz i Tomasza Karolaka oraz wspaniałych: Danuty Stenki, Piotra Głowackiego czy Joanny Jarmołowicz. Szykujcie się na eksplozję humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i potężną dawkę przedświątecznej atmosfery. Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

 

26.10.2018 (piątek) godz. 11.15, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Zwyczajna przysługa

Film: thriller, kryminał

Produkcja: USA 2018

Reżyseria: Paul Feig

Scenariusz: Paul Feig

Obsada: Blake Lively, Anna Kendrick, Eric Johnson

Opis filmu: Stephanie jest uroczą, ale dość naiwną młodą mamą, dla której szczytem występku i ryzykanctwa jest przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Emily zaś to piękna wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Panie poznają się w szkole swoich synów i natychmiast się zaprzyjaźniają. Przyjaciółki muszą się wspierać, więc Stephanie zgadza się pewnego dnia odebrać ze szkoły synka Emily. Byłaby to jedynie zwyczajna przysługa, gdyby nie fakt, że Emily nie pojawia się, by odebrać dziecko. I to przez kilka kolejnych dni. Dobro­duszna Stephanie postanawia pomóc przystojnemu mężowi Emily w poszukiwaniach żony. Wkrótce okaże się, jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce.

 

12.10.2018 (piątek) godz. 14.00, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Serce nie sługa

Komedia,Romans

Czas trwania: 89 min.

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Filip Zylber

Scenariusz: Karolina Szymczyk-Majchrzak

Obsada: Roma Gąsiorowska , Paweł Domagała, Magdalena Różczka

Opis filmu:”Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny “Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim czy trwa wiecznie?

 

28.09.2018 (piątek) godz. 13.45, KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Kamerdyner

Dramat, Czas trwania: 145 min, Od lat: 15

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Filip Bajon, Scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S.Pruski, Marek Klat

Obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek

Opis filmu: Kamerdyner to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

 

 

14.09.2018 godzina 11.00  KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

Twój Vincent / dubbing

Animacja / Biograficzny

Czas trwania: 95 min.

Produkcja: Wlk. Brytania / Polska [2017]

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Obsada: Saoirse Ronan, Aidan Turner, Eleanor Tomlinson

Opis filmu: Tragiczna historia życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła.

“Twój Vincent” to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha, opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy, które znają i uwielbiają w zupełnie nowym wymiarze. Nowatorska technika animacji z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na potrzeby produkcji Stacji Roboczych Animacji Malarskiej (PAWS) po raz pierwszy pozwala na zastosowanie animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł van Gogha na ekran.

 

31.08.2018 godzina 15.45  KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA

Wojenny

Czas trwania: 99 min.

Produkcja: Polska [2018]

Reżyseria: Denis Delić

Scenariusz: Jacek Samojłowicz, Krzysztof Burdza, Tomasz Kępski

Obsada: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Cara Theobold, Anna Prus, Jan Wieczorkowski

Opis filmu: Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

10.08.2018 godzina 12.00 KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

BÓG NIE UMARŁ: ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI

Dramat

Czas trwania: 106 min.

Produkcja: USA [2018]

Reżyseria: Michael Mason

Scenariusz: Howard Klausner, Michael Mason

Obsada: Jennifer Taylor, John Corbett, Ted McGinley

Opis filmu: Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

 

 

27.07.2018 godzina 15.15 KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN

Musical, Czas trwania: 114 min, Od lat: 13

Produkcja: USA [2018]

Reżyseria: Ol Parker, Scenariusz: Ol Parker

Obsada: Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Meryl Streep

Opis filmu: Dziesięć lat po wielkim sukcesie komedii „Mamma Mia!” twórcy filmu ponownie zapraszają na magiczną grecką wyspę Kalokairi, by raz jeszcze spotkać się z ukochanymi postaciami i muzyką zespołu ABBA w zupełnie nowym filmie.

 

 

18.07.2018 godzina 12.00  KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

„ZIMNA  WOJNA”

Dramat. Czas trwania: 84 min. Od lat: 15

Produkcja: Polska / Francja / Wlk. Brytania [2018]

Reżyseria Paweł Pawlikowski, Scenariusz Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki, Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza

Opis filmu: Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50.
i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej
z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

 

 

29.06.2018 – godzina 12.00 KINO HELIOS (Galeria Trzy Korony)

„JESTEM TAKA PIĘKNA!”

reż. Abby Kohn, Marc Silverstein

czas: 110 min

Opis filmu: Przezabawna komedia o zwykłej kobiecie, która wskutek niezwykłych zdarzeń zaczyna wierzyć, że jest najpiękniejsza i najzdolniejsza osoba na świecie.